text size
Dopusti so se za večino končali, september pa prinaša eno najbogatejših ponudb nepremičninskih dražb letos. Zlasti zanimiv bo september za kupce stanovanj v Ljubljani - naprodaj bo pet stanovanj v različnih delih prestolnice. Stanovanja bodo naprodaj za Bežigradom, na Prulah, v Zeleni jami, Šiški in na Viču. Cene se gibljejo od 252.600 do 458.000 evrov oziroma od 3.600 do 4.900 evrov za kvadratni meter.
V središču Ljubljane so poslovni prostori, ki bodo na voljo za 307 tisoč evrov. Najdražja nepremičnina izbora je hiša v Logatcu z bazenom, ki je naprodaj za slabih 532 tisoč evrov.
Kdor se zanima za električnega porscheja, bo septembra na dražbi Finančne uprave (Furs) lahko kupil taycana za le delček cene novega. Najugodneje bosta naprodaj apartmaja v Crikvenici na hrvaških dražbah. Izklicni ceni sta 81.600 oziroma 94.800 evrov. Za ceno manjšega stanovanja v Ljubljani se boste lahko potegovali za hotel v Ormožu. Dražbe smo časovno razporedili.
Preberi še
Furs prodaja zaseženega porscheja za 40 tisočakov - nov je stal skoraj 200 tisoč evrov
Gre za eno najdražjih vozil, ki je trenutno v ponudbi državnih dražb.
17.08.2026
Pet stanovanj v Ljubljani, ki bodo po dopustih naprodaj na dražbah
Poiskali smo dražbe stanovanj v Ljubljani, ki se bodo odvile po dopustih, in preverili, kakšne so cene.
07.08.2026
Stanovanje v Šiški za 300 tisoč evrov
V začetku septembra bo v izvršbi na voljo trisobno stanovanje v Šiški na Šišenski cesti 39 - v prvem nadstropju bloka iz leta 1958. V bloku je deset stanovanj. Gre za stanovanje, ki ga sestavljajo hodnik, kopalnica, ločene sanitarije, dve sobi, prehodna dnevna soba in manjša kuhinja. Stanovanje ima neto tlorisno površino 63,9 kvadratnega metra, ki je v celoti tudi uporabna površina. V stanovanju so bila leta 1997 zamenjana okna, piše GURS. Okna imajo rolete, stanovanje ima klimatsko napravo.
Cenilno poročilo
Stavba se ogreva s sistemom daljinskega ogrevanja. Stanovanju pripadata še dve kleti s 5,5 in 1,8 kvadratnega metra. Cenilec po zunanjem videzu ocenjuje, da je stanovanje vzdrževano in morda tudi bolj obnovljeno, kot kažejo javni podatki. Vrednost stanovanja je bila ocenjena na 300 tisoč evrov. Na prvi dražbi bo naprodaj za 300 tisoč evrov, to je 4.693 evrov za kvadratni meter. Rok za plačilo varščine je 4. september. Spletna dražba bo 9. septembra od 10. ure do 10.20.
Cenilno poročilo
Apartmaja v okolici Crikvenice
Hrvaška Fina je razpisala še dražbo dveh apartmajev, ki bosta naprodaj v izvršbi (OVR-115/2026). Sta v kraju Klenovica, približno 20 kilometrov južneje od Crikvenice. Večapartmajska hiša stoji na naslovu Gaj 5. Hiša je od najbližje obale oddaljena približno 350 metrov. Dražbi bosta potekali od 15. do 29. septembra, rok za plačilo varščine je 4. september.
Prvi apartma z oznako C obsega kuhinjo z jedilnico, dve sobi, predprostor, kopalnico in ložo. Skupna površina je 53 kvadratnih metrov. Vrednost je bila ocenjena na 136 tisoč evrov, naprodaj pa bo za 81.600 evrov.
Drugi apartma z oznako F je v drugem nadstropju. Sestavljajo ga kuhinja z jedilnico, predprostor, dve sobi, kopalnica, loža in terasa s skupno površino 61,3 kvadrata. Vrednost je bila ocenjena na 158 tisoč evrov, na drugi dražbi pa bo naprodaj za 94.800 evrov.
Nepremičnine so navedene na Fininem portalu Očevidnik nekretnina i pokretnina koje se prodaju u ovršnom postupku, podrobnosti o nepremičninah pa najdete s pritiskom na 'Dodatni kriteriji pretrage', ki omogoči napredno iskanje. Podrobnejše podatke o dražbi in nepremičnini najdete z vpisom opravilne številke, ki je navedena v oklepaju.
Porsche taycan za 40 tisoč evrov
Furs bo septembra na spletni dražbi prodajal električnega porscheja taycan turbo cross turismo, ki ga je odvzel slovenskemu lastniku. Vozilo, katerega vrednost je ob nakupu znašala skoraj 200 tisoč evrov, ima zdaj izklicno ceno le 40 tisoč evrov. Zakaj je porsche pristal v rokah države, na Fursu zaradi davčne tajnosti ne razkrivajo.
Finančna uprava
Iz dražbenega razpisa je razvidno, da avtomobil ni obremenjen z zastavno pravico in ni med zarubljenimi premičninami zaradi dolgov. Na Fursu smo vprašali, kako je vozilo prišlo v njihovo posest in zakaj je bilo odvzeto.
Dobri dve leti star porsche ima prevoženih 62.626 kilometrov. Vozilo ni v brezhibnem stanju, zato bo imel kupec z njim določene stroške, recimo za hladilni sistem, ki je v okvari, kot je razvidno s fotografij. Sprednji odbijač je poškodovan, prav tako smernika. Ogledalo je opraskano, prtljažna vrata imajo udarnino. Poškodovana je tudi sprednja desna pnevmatika, vetrobransko steklo pa je počeno.
Finančna uprava
Pogoj za sodelovanje na dražbi je prijava tri delovne dni pred začetkom ter plačilo varščine v višini 10 odstotkov izklicne cene. Prva spletna dražba bo 9. septembra od 10. ure do 10.20. Vozilo je naprodaj po načelu videno-kupljeno. To pomeni, da je avtomobil brez garancije, reklamacija po prevzemu pa ni mogoča.
Na dražbo nekdanji Hotel Ormož za 290 tisoč evrov
Občina Ormož je razpisala javno zbiranje ponudb za hotel v središču Ormoža, nekdaj znan kot Hotel Ormož. Skupno je naprodaj pet zemljišč na naslovu Vrazova ulica 3 in 5, ki skupno merijo 3.076 kvadratnih metrov. Kot so pred leti poročali lokalni mediji, obsega gospodarski del, restavracijo, spalni del z več kot 30 sobami in parkirišče pred stavbo.
Stavba se vsaj 10 let ni uporabljala; na občini pišejo, da je potrebna obnove. Hotel je bil zgrajen leta 1960. Nazadnje je bil v lasti družbe Holermuos, ki je leta 2016 končala v stečaju, nato ga je dlje časa prodajala državna DUTB. Izklicna cena je tokrat postavljena pri 290 tisoč evrih.
Kupca pa ne bodo izbrali zgolj po ceni. Del točk bosta prinesli kakovost in skladnost poslovnega načrta hotela. Ponudnik bo moral v ponudbi jasno opredeliti časovni načrt investicije, finančno konstrukcijo projekta ter koncept prihodnjega delovanja hotela. Urediti bo moral hotel s štirimi zvezdicami in zmogljivostjo najmanj 60 postelj ter restavracijo tako za hotelske kot tudi zunanje goste. Rok za oddajo ponudbe je 14. september.
Hiša z bazenom v Logatcu za 531.720 evrov
V izvršbi družbe Ti - Ta Transport bo septembra na dražbi naprodaj novejša hiša v Logatcu. Stoji na naslovu Gozdna pot 8B na zemljišču, ki meri 1.359 kvadratnih metrov. Hiša je bila zgrajena leta 2015, pokriva pa 177 kvadratnih metrov zemljišča, izhaja iz podatkov Gursa. Skupno ima 463,9 kvadratnega metra površin. V treh etažah je 210,1 kvadratnega metra bivalnih površin; garaža ima 45,8 kvadrata, shramba s sušilnico 24,1 kvadrata, klet 33,1 kvadrata, odprta terasa 33,7 kvadrata in balkon 6,2 kvadrata. Ob tem je 110,9 kvadrata površin nerazporejenih.
Stanko Markovič
Na ograjenem zemljišču je bazen. Cenilec je vrednost hiše ocenil na 759.600 evrov. Na prvi dražbi bo naprodaj za 531.720 evrov. Spletna dražba bo 18. septembra od 8.30 do 8.45.
Atlas Okolja
Poslovni prostor v središču Ljubljane za 307 tisoč evrov
Cenilno poročilo
V izvršilnem postopku ene izmed fizičnih oseb bo na dražbi septembra naprodaj poslovni prostor v središču Ljubljane, in sicer na naslovu Cankarjeva cesta 10b. Prostor je v poslovno-stanovanjski stavbi na notranjem dvorišču. Dvorišče obdajajo stavbe na Cankarjevi cesti in Župančičevi, Štefanovi in Beethovnovi ulici. Do dvorišča se dostopa preko pasaže s Cankarjeve ceste.
Cenilno poročilo
Nepremičnina je v pritličju. Sestavljena je iz štirih prostorov, ki so med seboj povezani, ob tem pa je ločen prostor s sanitarijami. Skupna površina je 97 kvadratnih metrov. Od tega je 89,3 kvadrata prostora za storitve in 8,7 kvadrata pomožnega prostora. Vhod v pomožni prostor je z dvorišča, desno od poslovnega prostora.
Cenilno poročilo
Okna so bila zamenjana v letu 2000, inštalacije v letu 1994, prostor pri glavnem vhodu je bil obnovljen leta 2005, talne obloge so bile zamenjane leta 1999, piše v cenitvi. Centralno ogrevanje ni v uporabi, saj prostor grejejo stroji čistilnice, ki je bila v času izdelave cenitve v prostorih. V prostoru je tudi klimatska naprava. Prostor ima lasten vhod z dvorišča pred stavbo in tudi stranski vhod. Ocenjen je bil na 307 tisoč evrov, za kolikor bo naprodaj. Dražba bo 23. septembra od 10. ure do 10.15.
Trisobno stanovanje na Prulah
Uroš Dimnik
Univerza v Ljubljani bo konec septembra iskala kupca za trisobno stanovanje v Ljubljani, ki je v bloku na Janežičevi ulici 1 na Prulah. Blok je bil zgrajen leta 1958. Stanovanje je v pritličju, pripada pa mu še kletna shramba. Skupna površina je 81,5 kvadratnega metra, bivalnih površin ima 77,3 kvadrata. Klet ima 4,2 kvadratnega metra površin. Stanovanje obsega hodnik, samostojne sanitarije, kopalnico, garderobo, spalnico, dve otroški sobi, kuhinjo, jedilnico in dnevni prostor.
Univerza v Ljubljani
Izklicna cena je postavljena pri 390.319,8 evra. Dražba bo 25. septembra ob 10. uri, rok za prijavo na dražbo je 21. september. Po upoštevanju korekcijskih faktorjev je stanovanje naprodaj za 4.916 evrov za kvadratni meter. Geodetska uprava (Gurs) je vrednost stanovanja ocenila na 386 tisoč evrov.
Stanovanje na Viču za 458 tisoč evrov
V izvršilnem postopku ene izmed fizičnih oseb bo na prvi javni dražbi oktobra na voljo tripleks stanovanje na Koprski ulici 2a na Viču. Stanovanje je štirisobno in ima 122,8 kvadrata neto tlorisnih površin; od tega je 97,1 kvadrata uporabne površine, 25,7 kvadrata pa merijo terase in balkoni.
Cenilno poročilo
Zastekljen balkon v drugem nadstropju ima 5,2 kvadrata, 13,5 kvadrata meri zunanji atrij pred vhodom v stanovanje, preostalih sedem kvadratov meri osnovni del terase v pritličju, ki ga cenilec ni vključil v cenitev, ker je na zemljišču, ki ni predmet ocene. Vhod je v prvem nadstropju, kjer je odprt atrij z dostopi do večine stanovanj. Po sredini atrija vodi pokrita tlakovana pot, od poti pa je na enak način urejen dostop do posameznih stanovanj. Pred vsakim vhodom je manjši tlakovan atrij.
Cenilno poročilo
Vstopi se v predsobo, kjer so sanitarije za goste ter večji dnevno-bivalni prostor, kuhinja, jedilni del in stopnišče. V zgornji etaži sta dve sobi in kopalnica. Soba z vzhodno lego ima zastekljen balkon. V spodnji etaži so večja spalnica, kopalnica in shramba. Iz spalnice je izhod na večjo pokrito teraso. Z nadkrite terase je izhod na ograjen atrij, od koder je dostop do pešpoti. Stanovanju pripada še garažno parkirno mesto.
Cenilno poročilo
Stanovanje bo naprodaj za 458 tisoč evrov, kar je približno 4.100 evrov za kvadratni meter. Stavba je bila zgrajena leta 1995. Stanovanje je v prvotnem stanju in bo kmalu potrebno obnove, piše cenilec. Gurs je stanovanje z garažo cenil na 505.300 evrov. Spletna dražba bo 1. oktobra od 11. ure do 11.30. Rok za plačilo varščine je 28. september.
Trisobno stanovanje v Zeleni jami za 252.600 evrov
V izvršbi bo na dražbi naprodaj še stanovanje na Kavčičevi ulici 17. Blok je bil zgrajen leta 1960, stanovanje pa ima prostore v četrtem nadstropju. Je trisobno in meri 67,7 kvadratnega metra. Orientirano je na jug in sever. Dnevna soba in kuhinja gledata na jug, sobi pa na sever. Obsega še kuhinjo in jedilnico. Stanovanje je delno prenovljeno, kot izhaja iz cenitve.
Cenilno poročilo
V letu 2002 so bila zamenjana okna, v letu 2005 kopalnica s pripadajočimi inštalacijami, v letu 2007 so bili v celoti prenovljeni tlaki in montirana nova notranja vrata. V letu 2018 so bila vgrajena nova vhodna vrata, klimatski napravi pa sta bili vgrajeni na hodniku leta 2005 in v dnevni sobi leta 2019. Stanovanje je vzdrževano in v zelo dobrem stanju, je zapisal cenilec.
Cenilno poročilo
Vrednost je ocenil na 252.600 evrov, za kolikor bo naprodaj na prvi dražbi. To je približno 3.600 evrov za kvadratni meter. Gurs je vrednost ocenil na 250.600 evrov. Dražba bo 30. septembra med 10. uro in 10.15.
Stanovanje za Bežigradom za 257 tisoč evrov
Okrajno sodišče v Ljubljani je razpisalo dražbo stanovanja na Topniški ulici 62 v Ljubljani za Bežigradom. Blok je bil zgrajen leta 1969. Streha je bila obnovljena leta 2003, fasada v 2004. Stanovanje je v pritličju in mu pripada kletna shramba. Skupna površina je 62,7 kvadratnega metra, uporabne površine ima 55,3 kvadrata. Loža ima 4,5 kvadrata, klet pa 2,9 kvadratnega metra.
Ogled notranjosti stanovanja cenilcu ni bil omogočen. Po tlorisu je razvidno, da gre za dvosobno stanovanje. Cenilec je vrednost stanovanja ocenil na 257 tisoč evrov, za kolikor bo naprodaj na prvi dražbi. Ob upoštevanju korekcijskih faktorjev je cena kvadratnega metra postavljena pri 4.356 evrih. Spletna dražba bo potekala 30. septembra od 11. ure do 11.20.